KONTAKT:
Telefon: +372 555 13716

(Helistan tagasi, kui ei saa kohtumise tõttu kõnele vastata)

E-Kiri:
raivo.ilmsalu@perekond.eu

Raivo Ilmsalu haridus, täiendkoolitus ja töökogemus (kliki lugemiseks).

Olen valinud perenõustaja ja terapeudi ameti ning korraldan koolitusi selleks, et olla ise ja aidata Sul olla iseendaga paremas kontaktis. Iga kord, kui ma ei oska mõnes olukorras hakkama saada lapsega, abikaasaga, sõbraga, kliendiga või koolitusel osalejaga, olen ma saamas õppetundi, mis aitab mul olla endaga paremas kontaktis.

Mida rohkem ma olen endaga paremas kontaktis, seda nauditavam on igal hommikul ärgata, suhelda lähedastega ja teha tööd enda ja teiste inimeste jaoks – elada õnnelikult ja seda ka siis, kui olen õnnetu, koba või eksisin.

„Armastamine ei tähenda ühtesulandumist, alistumist ja teise inimesega ühinemist. Armastus on inimese jaoks võimas ajend küpsemiseks ja iseendaks saamiseks.“
See on minu moto nii inimesena kui ka peresuhete nõustajana. Olen suhetes vaba täiskasvanu, mitte vabatahtlik ohver, kel puuduvad valikud.

Erinevad peresuhted on minu elu ja arengut mõjutanud alates lapsepõlvest kuni tänapäevani ja mõjutavad ka edaspidi. Kui lapsepõlves kasvasin ema-isaga kolmelapselises perekonnas pere vanima pojana, siis tänasel päeval kasvatame abikaasaga pisitütart ja kärgperes kasvab teine teismelisest tütar minu esimesest pikemast kooselust.

Oma esimeselt kõrghariduselt olen tantsujuht ja ärivaldkonnas töötades läbisin organisatsiooni käitumise ja juhtimise magistriõpingute ainekava Tallinna Ülikoolis.

Pärast viisteist aastat ärivaldkonnas nii keskastme kui ka tegevjuhina töötamist ning pärast esimese tütre sündi "sättisin redeli kolmanda seina äärde" ja 2005. aastal lõime toonase elukaaslasega eralasteaia. See ajajärk algas lasteaia õpetajana ja lasteaia juhatajana töötamisega ning jätkus Tallinna Ülikoolis lasteaia juhataja täiendkursuse läbimisega ning Gordoni Perekooli lapsevanemate koolitajaks õppimisega. 2,5 aastat töötasin ka Keila ja Põltsamaa asenduskodudes SOS Lastekülade külajuhatajana.

Minu isiklikud paarisuhted ja minu lapsevanemate koolitustel osalenud vanemad on olnud mõjutajad, miks olen õppinud ka paarisuhteterapeudiks ja jätkan kahes koolis õpinguid pereterapeudina – perekonnapsühhoterapeudi pädevuskoolitusel Eesti Pereteraapia Koolituskeskuses ja MDFT terapeudi väljaõppes Hollandi MDFT Akadeemias. (MDFT on MitmeDimensiooniline Perekonna Teraapia, kus terapeudi töö toimub perekonna neljas dimensioonis: noor, lapsevanem, perekond ja sh. vanemate paarisuhe ning perekonna tugisüsteemi kuuluvad isikud väljastpoolt perekonda.)

Täna töötan MDFT-pereterapeudina Sotsiaalkindlustusametis ja erapraksises perenõustajana ning lapsevanemate koolitaja ning paarisuhteterapeudina. Minu Tööpiirkonnaks on Tallinn, Tartu ja Jõgeva ning asukohad, mis jäävad raudteeliikluse lähedale (mujal töötan tellija poolt kinni makstud transpordi korral).

KÜSI RAIVOLT:

Email again: