Mida (ebakindel) laps oma "halva" käitumisega taotleb? 1. osa: Tähelepanu.

Laps, kes Sinu jaoks käitub halvasti, on alati laps, kes tunneb ennast ebakindlalt.
Tead seda õõnestavat tunnet - ebakindlust? Kindlasti tead, sest ka Sina oled tundnud ennast ebakindlalt. Iga väike ja kindlasti ka suur inimene tunneb mingi hetke ennast ebakindlalt ja käitub siis nii nagu ta hetke seisuga kõige paremini oskab. 
Neli peamist laste halva käitumise eesmärki (ja mitte ainult laste vaid ka täiskasvanute), mille toel laps (ja ka täiskasvanu) oma ebakindlusega hakkama saab, on Rudolf Dreikursi järgi: TÄHELEPANU, VÕIM, KÄTTEMAKS ja KÜÜNDIMATUS.

Kirjutan käesolevas loos, kuidas 4 halva käitumise eesmärgist TÄHELEPANU ära tunda ja kuidas sellega tegeleda. Jagan järgmistes lugudes seda, kuidas ära tunda ja tegeleda ka võimu, kättemaksu ja küündimatusega

Miks õed ja vennad tegelikult tülitsevad?

“Peres ainsaks lapseks ehk ainikuks olemine kahandab lapse suhtlemisoskusi.” See teooria ja ütlus tundub esmapilgul isegi loogiline, sest õed-vennad suhtlevad ju omavahel tõesti rohkem. Samas tundub loogiline ka see, et õed-vennad õpivad teineteisega suheldes positiivsete oskuste kõrval ka palju negatiivseid oskusi.  Miks õed - vennad tegelikult kaklevad ja kas ainikud on ikka suhtlemise mõttes nii kehvas seisus? Viimaste aastate uuringud on andnud nendele küsimustele üllatavaid vastuseid.

Kuidas luua lapsega füüsilist kontakti

Osalesin Perekeskuse Sina ja Mina kampaanias "Ole kohal".  Milleks on füüsilist kontakti üldse vaja ja kuidas seda luua? Kuidas üldse „olla kohal“?

Annan konkreetseid juhiseid, mida lapsevanem saab teha igapäevaselt, et luua lähedust oma lapsega ning selgitan, milliseid puudutusi vajavad poisid ja milliseid tüdrukud.

Arhiiv